5 įdomūs faktai apie kepsnius …

5 įdomūs faktai apie kepsnius
1. Daugelis iš mūsų žino apie penkis mėsos kepimo laipsnius: „Rare“, „Medium Rare“, „Medium“, „Medium Well“ ir „Well Done“. Bet iš tiesų, yra dar du, tačiau jie labai ekstremalūs ir todėl nėra populiarūs. Tai yra skrudinimo laipsnis „Blue“ – šalta žalia mėsa su pašildytu plonu išoriniu sluoksniu ir „Very Well“ – išdžiovintas apanglėjęs kepsnys.
2. Brangiausia marmurinė jautiena yra kilusi iš Japonijos. Čia ji vadinama „wagyu“. Vietiniai jautukai turi idealią kilmę, jie maitinami geriausiais pašarais, girdomi tikru alumi, klausosi klasikinės muzikos ir netgi yra masažuojami. Vidutinė tokios mėsos kaina yra apie 1000 JAV dolerių už kilogramą.
3. Norint išgauti traškią karamelizuotą plutelę, būtina Mailardo reakcija. Tai yra sudėtinga sąveika tarp jautienoje esančių mikroelementų, dėl kurios susidaro apskrudusi plutelė ir atsiskleidžia ypatingas aromatas. Siekiant, kad įvyktų Mailardo reakcija, išorinis mėsos sluoksnis turi būti įkaitinamas maždaug iki 110° C. Tam reikia stipriai įkaitinti keptuvę ir apversti kepsnį ne anksčiau kaip po vienos minutės.
4. Kuo kietesni išpjovos pluoštai, tuo turtingesnis jos aromatas. Švelnią mėsos filė Minjon apgaubs toks pat švelnus jautienos aromatas. Todėl norėdami paragauti kepsnio, kuris skleidžia sodrų ir gilų aromatą, atkreipkite dėmesį į alternatyvias išpjovas.
5. Kepsniai „Tibon“ ir „Porterhouse“ dažnai painiojami dėl išorinio panašumo. Tačiau iš tikrųjų juos atskirti nėra sunku: kepsnys „Porterhouse“ vienoje T formos kaulo dalies pusėje turi daug daugiau mėsos negu „Tibon“ kepsnys. Abu kepsniai puikūs tuo, kad jie suteikia galimybę iš karto paragauti dviejų jautienos rūšių – išpjovos ir rinktinės kraštelio dalies.
#terravino #steak #restaurant #steakhouse #vilnius #oldtown #lunch #branch #dinner #senamiestis #restoranas #cuisine #cosy
На данном изображении может находиться: еда