Restoranas TerraVino …

Restoranas TerraVino
Subačiaus 6A
+37069655055
info@terravino.lt
Portveinas
Mūsų laikais portveiną žino kiekvienas alkoholinių gėrimų žinovasTačiau tik nedaugelis žino, kad atsirado jis visai atsitiktinai dėl prekybinio karo tarp Anglijos ir Prancūzijos. Juk šis konfliktas privertė portugalus pilti spiritą į vyną. Šio prekybinio karo metu anglai uždraudė vyno importą iš Prancūzijos provincijos Bordeaux. Siekdami rasti pakaitalą, 1703 metais Anglija pasirašė Metuano prekybinę sutartį su Portugalija, leidusią portugalams vežti į Angliją savo vyną, taikant muitines lengvatas.
Prieš tai Portugalijos vietovėje Doro buvo gaminamas tik nedidelio stiprumo (12o-13o) raudinasis vynas, kuris gedo ilgai gabenant jūros keliu. Norėdami įsitvirtinti Anglijos rinkoje portugalai į savo vyną pradėjo pilti brendį (dar vadinamą vyno spiritu), suteikdami vynui unikalų skonį, patikusį Anglijos gyventojams. Tai ir buvo portveinas.
Portveinas (vok. Portwein, «uostamesčio vynas») tai stiprusis (18o-23o) Portugalijos vynas, gaminamas upės Doro slėnyje, šalies šiaurės rytuose. Priklauso spirito gėrimams, kuriems yra suteiktas AOC (pranc. Appellation d’Origine Controlee – kontrolė pagal kilmės vietą) statusas.Tai reiškia, kad portveinu galima vadinti tik vyną, pagamintą upės Doro slėnyje.
Portveinas pasižymi trumpu misos rauginimo ciklu – tik 2-3 dienos. Pasibaugus rauginimo procesui į misą pilamas 77% stiprumo vynuogių spiritas rauginimui visiškai sustabdyti. Prieš pilant į butelius, portveinas 3-6 metų yra laikomas ąžuolo statinėse.
#terravino #porto #midijos #mussles #restaurant #steakhouse #vilnius #oldtown #dinner #senamiestis #restoranas