Restoranas TerraVino …

Restoranas TerraVino
Subačiaus 6A
+37069655055
info@terravino.lt
Paella
Paelija laikoma nacionaliniu ispanų patiekalu, turėjusiu svarbią įtaką tautos tradicijoms, galima sakyti – net kiekvieno ispano likimui. Būtent ispano, o ne ispanės, nes paelijos gaminimas ilgą laiką buvo karštų kabaljerų prerogatyva.
Paelijera „paellera“ – speciali keptuvė su dviem rankenėlėmis, buvo ne tik virtuvės rakandas, bet ir savotiškas vyriškumo liudijimas. Niekas nepatikėdavo tokio atsakingo darbo kokiam pienburniui berniūkščiui. Paelijera būdavo dovanojama subrendusiam vaikinui vieną kartą gyvenime, ir jis privalėdavo nepadaryti gėdos visai vyriškai giminei persūdydamas ar pridegindamas patiekalą.
Istorija
Paelija buvo sugalvota Valensijoje. Žuvies, mėsos ir jūros gėrybių derinys kitų europiečių virtuvėse sutinkamas, švelniai tariant, skeptiškai, todėl paelijai būtinai reikėjo legendos, kuri pateisintų tokią eklektiką.
Pagal pirmąją, ispanams nelabai malonią versiją, patiekalą išrado maurų karaliaus tarnai. Viską, kas liko po arabų užkariautojų puotos – mėsą, žuvį ir jūros gėrybes – alkani ispanai surinko ir sumaišė su ryžiais. Žodis paelija („paella“) kildinamas iš arabiško žodžio, reiškiančio „maisto likučius“.
Antroji versija – romantiška. Legenda pasakoja apie žvejį, laukusį trobelėje mylimosios ir iš nuobodumo eksperimentavusį virtuvėje. Viską, ką rado kamaraitėje, jis sudėjo į keptuvę, o žodis paelija, šiuo atveju, kildinamas iš ispaniško junginio „para ella“, reiškiančio „jai“.
Pagal trečią versiją, paelijos receptas – municipalinės komunalinės kūrybos vaisius. Į miestelį netoli Valensijos atvykęs svarbus asmuo. Kad pavaišintų jį kaip reikiant, gyventojai sunešę kalnus produktų, viską suvertę į milžinišką keptuvę, pridėję ryžių, šafrano ir iškepę skanų patiekalą.
#terravino #paella #midijos #mussles #kalmarai #calamari #restaurant #steakhouse #vilnius #oldtown #lunch #branch #dinner #senamiestis #restoranas