Restoranas TerraVino …

Restoranas TerraVino
Subačiaus 6A
+37069655055
info@terravino.lt
Prosciutto di San Daniele DOP
Prosciutto di San Daniele gaminamas Friulyje, regione, kuris gali pasigirti kumpiu, turinčiu su DOP apsaugą (denominazi one di origine protetta DOP – saugoma kilmės vietos nuoroda).
Europos Sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys kontroliuojamus pavadinimus, įpareigoja kumpių gamintojus naudoti tik šviežią šiame regione išaugintų kiaulių mėsą.
Geriausias Prosciutto di San Daniele Friulyje gaminamas iš Valpadanos rajone išaugintų kiaulių, kurių jų svoris siekia iki 200 kilogramų, taigi, jų kumpiai yra tiesiog milžiniški. O šeria jas gilėmis, kad mėsa būtų liesesnė.
Laikui bėgant Prosciutto gamybos būdas nedaug tepasikeitė. Pirmiausia išrenkami reikalingi mėsos gabalai ir jiems suteikiama norima forma, pašalinant odą ir riebalus.
Išdailinus kumpį jis sveriamas, nes nuo masės priklausys sūdymo laikas: 13 kilogramų kumpis po druskos sluoksniu turi pagulėti 13 dienų. Kartais prie šio termino pridedama diena kita, bet, kaip bebūtų, sūdymas reikalauja mažiau laiko nei kiti ruošimo būdai.
Pasūdytas kumpis suspaudžiamas, kad jame visiškai nebeliktų skysčio. Dėl to mėsa tampa dar kompaktiškesnė ir įgauna charakteringą išvaizdą. Tada kumpis 12-13 mėnesių bręsta saugyklose netoli San Danielio, kur klimatas tam ypač palankus – juk čia kalnų oras susimaišo su jūros brizu.
Prosciutto patiekiamas su melionais, figos vaisiais, džemu iš saulėje džiovintų pomidorų ir puikiai dera su baltaisiais ir raudonaisiais vynais.
#terravino #Prosciutto #kalmarai #calamari #restaurant #steakhouse #vilnius #oldtown #lunch #branch #dinner #senamiestis #restoranas