Restoranas TerraVino …

Restoranas TerraVino
Subačiaus 6A
+37069655055
info@terravino.lt
Brandinta jautiena
Kas gi vyksta brandinimo proceso metu? Mėsoje esantys fermentai ardo jos jungiamąjį audinį ir dėl to mėsa darosi tik minkštesnė bei skanesnė. O ilgai brandintoje jautienoje atsiranda ir parmezano sūriui ar brandintiems kiaulienos kumpiams būdingas umami, dar vadinamas penktasis, skonis. Na, o pats brandinimo procesas gali būti atliekamas dviem būdais: šlapiuoju ir sausuoju.
Brandinta jautiena visada bus minkštesnė, turės stipresnį jautienos skonį – tokiai mėsai nereikia jokių marinatų. Kaip ir bet kokiai kokybiškai žaliavai, brandintai mėsai galioja „minimalių prieskonių taisyklė“: pakanka jau iškeptą brandintą jautieną pabarstyti jūros druska ir šviežiai maltais pipirais. Žinoma, norint suteikti aromatingesnį skonį ar turėti savitą, išskirtinį receptą, galima lengvai pamarinuoti su šviežiu, geriausia – nefiltruotu alyvuogių aliejumi ir žolelėmis, pavyzdžiui, rozmarinu ir šalavijais, apie 15-20 min. prieš kepant. Kaip sakoma, tikram mėsėdžiui reikia tikros mėsos skonio, o ne užgožti jį įvairiais marinatais.
#terravino #terasa #terrace #restaurant #steakhouse #vilnius #oldtown #lunch #branch #dinner #senamiestis #restoranas #cuisine #cosy